Poďte s nami na nákupy!/Do you like shopping?


Referral new

 

Na každého z Vás čaká 120 €!

Odporučte nám životopis svojho známeho a získajte nákupnú poukážku v hodnote 120 € . Bonus získa každý, kto nám odporučí svojho známeho, v prípade že:

 

- sme s Vašim známym/známou neboli v kontakte počas posledného roka

- umiestnime Vášho známeho/známu k nášmu klientovi a v zamestnaní zotrvá aspoň 3 mesiace

- sa nachádzate na Slovensku a môžete si prísť vyzdvihnúť poukážku ku nám do kancelárie

 

Pre viac informácii kontaktuje svojho konzultanta, alebo nám napíšte na bratislava@cpljobs.sk

 

Do you like shopping? We will give you a 120  € shopping voucher!

Refer us a friend we successfully place and get 120 € shopping voucher. Bonus can get anyone, who recommends us a friend, in case:

- we haven’t been in contact with him/her yet for at least 1 year

- we place your friend and he/she successfully passes the probation period at our client

- you are located in SK and can come to our office to get the voucher in person

 

For more information please contact your CPL consultant or email us at  bratislava@cpljobs.sk

 

The Most Annoying Things Your Colleagues Do!


Are your colleagues (or one or two of them) driving you completely crazy? I don’t mean the ones that are just a little annoying. No. I mean the ones that put you into such a rage that you can feel your entire body trembling in a desperate attempt to stop you from exploding into a manic steaming attack. What is it about colleagues that can make us so irate?

3e71d3b

 

 

I guess it is a combination of working in modern open-plan office environments combined with deadlines, performance targets and other daily work pressures that create an atmosphere where the tiniest things can sometimes blow completely out of proportion and trigger a raging fury in normally gentle and pleasant people.

We did a little poll of 1,000 of our members to identify out what they find most infuriating about colleagues. Before we look at the list I just want to make it very clear that the purpose of this list is to generate a little giggle and NOT to spread any real animosity between colleagues. When I played the list back to people in my own office everyone could relate to at least one of them. We laughed about it but also realized how mad and insane some of these anger feelings were.

Anyway, here is the list that our poll generated:

  1. They talk too loud on the phone – incredibly, colleagues that talk too loud on the phone are one of the biggest workplace irritations of all!
  2. Eat smelly food at work – Someone that peels their smelly eggs or gets out a full French cheese platter at lunchtime can annoy people, especially if they are sharing a crowded office. I find it annoying when people peel oranges – not because I don’t like the smell of it but because it makes my mouth water and I want a piece!
  3. They are a know-it-all – oh, yes – we have those in every workplace, the people that just know everything about everything. Typical phrases are: I wouldn’t have done that… You should have done this, instead of that… I would have done it this way… Yes, very annoying indeed!
  4. They talk management gobbledygook – some people are just full of jargon-ridden management drivel. They throw in one buzzword after the other and by doing so irritate everyone around them. This would be a typical sentence: “Before going forward we have to touch base and reach out to our key stakeholders so that we can drill down into the key issues that are not yet on our radar and catch the low-hanging fruits…” Yuk!
  5. They stab people in the back – Backstabbers are not only irritating but dangerous! They can be really friendly to your face but talk you down behind your back. Yes, super annoying!
  6. They brown-nose – they are the people that are so far up someone else’s’ backside and are so overly nice to their peers and particularly their bosses in order to get what they want, usually the next promotion or pay rise.
  7. They use annoying words – some people have forgotten how to speak properly and talk is some kind of strange code. Examples are: “Awesome! This is, like, I mean, totally seriously, like, the most epic band I have ever heard. You know what I’m saying. I am literally going to, like, die if I can’t go and see them.” Or: “To be honest, at the end of the day you are literally going get into trouble, seriously. I mean, you better be careful, if you know what I mean. I am just saying.” I just switch off after a few sentences like that!
  8. They are incompetent – people who just can’t do their job but no one in power seems to realize or do anything about it. There are so many people that have been promoted beyond their capability and others around them have to pick up the pieces. Not nice!
  9. They are negative – someone that can only see the downside of things and always dampens the atmosphere in the office. Work is hard enough and everyone get’s annoyed if people only see and say negative things.
  10. They are lazy – laziness can relate to their job role but more often than not relates to little things like not clearing up after lunch, not washing up the coffee mug and just leaving it for others to do. If done regularly, they are the things that will push people over the edge.

Source: http://www.linkedin.com/today/post/article/20131001053006-64875646-the-top-10-reasons-why-your-colleagues-are-so-irritating?trk=mp-reader-card

Ako dostať skvelú prácu bez praxe?


Keď ste čerstvo odpromovali, zrejme patríte medzi tú skupinku skvelých absolventov bez skúseností. Tento fakt ale nedokáže zapôsobiť na zamestnávateľov, ktorí hľadajú skúsených zamestnancov, aby sa pripojili do ich tímu. Ak nemáte dostatok skúseností, budete musieť zmeniť svoj životopis tak, aby si personalisti všimli vaše akademické zručnosti, nie prax.

Zručnosti
Píšte životopis zameraný na vaše zručnosti a vzdelanie, bez toho, aby ste uvádzali minulosť a prax. Keď máte málo pracovných skúseností, potenciálny zamestnávateľ vlastne riskuje, keď vás najíma. Ukážte sa v lepšom svetle, zistite si veľa o ponúkanej pracovnej pozicii a navrhnite riešenia ako robiť na vašom mieste biznis efektívnejšie a úspešnejšie.

Na pohovore zamerajte pozornosť na seba a svoje nápady pre spoločnosť. Nehovorte, že sa budete spoliehať na vaše doterajšie pracovné skúsenosti, keď ich nemáte. Ak je to nutné, vytvorte si motivačný list, ktorý povie potenciálnemu zamestnávateľovi, aký pre neho môžete byť prínosný so svojimi schopnosťami a talentom. 978391

Pri zvažovaní neskúseného kandidáta, zamestnávatelia majú často obavy o nezrelosť a nedostatok profesionality. Profesionálne vytvorený motivačný list môže zmierniť tieto obavy. Držte sa štandardného formátu obchodného listu.

Pozor na gramatiku
Dbajte na správnu gramatiku, syntax, interpunkčné znamienka. Zvýraznite svoje vzdelanie, osobné a profesijné úspechy. Ak ste získali na škole nejaké ocenenie alebo dostali pochvalu, zmieňte sa o nich.

 

Spomeňte mimoškolské aktivity zo strednej či vysokej školy, či už to znamená hoci to, že ste písali pre školské noviny. Získajte odporúčací list od bývalého profesora alebo niekoho, u koho ste pracovali ako dobrovoľník. Výber dobrovoľníckej práce v príbuznom odbore preukazuje, že máte vášeň pre túto prácu.

 

Zdroj: http://zena.atlas.sk/ako-dostat-skvelu-pracu-bez-praxe/kariera/zamestnanie/811573.html

 

Aj vy si radi v práci vybavujete súkromné hovory?


Neznášate to? Vyrušuje vás to? Keď chce sebastredná kolegyňa telefonovať s kamarátkami a “vykecávať” s nimi hodiny počas pracovného času, len aby dala všetkým najavo, že nežije len prácou?

Možno dôverne poznáte túto situáciu. Na chvíľu musíte prestať pracovať, sústrediť sa na jej „humor“, ktorý vám ani náhodou nereže. A potom vás rozbolí hlava, už ju máte ako melón a varíte si v poradí už štvrtú kávu. Ako inak by ste si mohli pomôcť, keď už nemáte na prácu žiadnu energiu?

telefonovanie-mobil-nestandard1

Ak sa vám niečo podobné nepáči, sama to nerobte. Cez pevnú linku prijímajte len pracovné hovory a len čo vám niekto zavolá na mobil, vyjdite si s ním do vedľajšej miestnosti, do kuchynky, na chodbu, von, na balkón, skrátka niekam, kde budete nerušení a nikoho svojim telefonátom nerušiť. Tento zvyk si však môžete osvojiť aj v prípade pracovných hovorov.

„Neznášam počúvať viac, ako chcem. Nejaký šum, ktorý ma nevyrušuje niekde zdiaľky, mi neprekáža, ale keď sedí niekto vedľa mňa a musím počúvať, čo rieši, vedieť o tom, čo bude dnes robiť, prípadne byť informovaná o detailoch jeho dovolenky, o tom vedieť radšej nič nechcem,“ povedala 25-ročná Monika, ktorej sa práve pre tieto dôvody v práci najhoršie pracuje.

„A preto sa držím hesla Nerob druhým to, čo nechceš, aby druhí robili teba,“ povedala ďalej Monika, ktorá jednoznačne zhodnotila, že kvôli telefonátom sebastredných kolegov jej niekedy práca trvá raz toľko, ako keby si ju spravila doma. To isté by jej trvalo možno hodinu.

A viete, čo o vás súkromné telefonáty pred kolegami vypovedajú? Monika podľa toho, ako to podľa svojich kolegov zhodnotila, vie, že sa takto prezentujú práve tí ľudia, čo majú komplexy menejcennosti a nevedia, ako by už na seba upútali pozornosť. „Keď idem na dovolenku ja, robím to kvôli sebe. Sú však ľudia a je ich veľa, ktorí idú na dovolenku len preto, že tak činí väčšina národa a potrebujú upútať na seba pozornosť, aby si niekto náhodou nepomyslel, že oni na to nemajú, alebo že nemajú s kým ísť.“ Ak teda nepotrebujete takúto vizitku, stiahnite sa s mobilom kamsi ďaleko. Povedzme, že čo najďalej. Vaše slová majú byť adresované len uchu, ktoré je na druhej strane.

 

Zdroj: http://zena.pravda.sk/kariera/clanok/290548-aj-vy-si-rada-v-praci-vybavujete-sukromne-hovory/

 

Vrátili ste sa z dovolenky? Neprepadnite post- dovolenkovej depresii


Zdá sa vám, že ste ešte len včera odišli na vysnívanú dovolenku a už dnes ste opäť v práci? Nie ste sami. Rozhliadnete sa okolo seba, zapnete počítač a post – dovolenková depresia môže začať!

Britský denník BBC prichádza s 10 najhoršími vecami, ktoré na nás číhajú, keď sa vrátime z očarujúceho miesta, kde si užívame v lepšom prípade dva týždne sladkého nič nerobenia. Po rannom šoku- zvonení budíka, začína už dobre známy kolotoč povinností a stresov v práci.

1. E- mailová schránka je plná prekvapenia

To snáď nie je možné. Trvá to hádam večnosť, kým sa vám načítajú všetky neprečítané správy vo vašej e- mailovej schránke: Upozornenia, spamy, nepodstatné zľavy, nové úlohy od šéfa – to všetko sa na vás usmieva z vášho konta. Odhaduje sa, že denne sa odošle až 150 miliárd e- mailov a v momente kedy zapnete počítač po dovolenke sa zdá, že všetky smerovali práve vám.

Depresia po dovolenke

2. Post cestovná trauma

Snažíte sa vašu dovolenku predĺžiť ako sa len dá a veľakrát cestujete do neskorej noci. To ale znamená, že ste ešte väčšmi unavení ako pred odjazdom. Sedíte v kancelárii, stále sa nachádzate v dovolenkovom časovom pásme a nie ste schopní zodpovedať množstvo otázok, ktoré vám kolegovia kladú.

3. Reštartujte svoj život

Pár dní na dovolenke a vaše heslá a prístupy buď vypršali alebo boli zmenené. Iba krátka doba a boli ste „vymazaní zo systému.“ Zabudli ste heslo? Zmenil sa systém? Nevadí do týždňa sa určite zorientujete.

4. Prečo sa na mňa každý pozerá?

Kto je ten človek, čo sám seba nazýva šéf? Prečo sa na mňa pozerá a dáva mi príkazy? Aj toto sú otázky, ktoré si mnohí kladieme po príchode z „raja.“ Všetko je zrazu povrchné a nezmyselné. Tento zlomový pocit musíte iba vydržať, ono sa to časom opäť vráti do starých koľají.

5. Dovolenková závisť

Je prinajmenšom smutné, ak sa vrátite z vašej nízko nákladovej dovolenky, ktorú ste strávili v karavane a vaši kolegovia si pri vedľajšom stole pozerajú fotky nádhernej pláže na pobreží Kalifornie, kde sa prevažne zdržiavali v rezorte päť hviezdičkového hotela.

6. A opäť sa nič nezmenilo

Kniha, ktorú ste si chceli prečítať, leží stále na spodku kufra a optimistické výhľady na každodenný ranný džoging sa rozplynul po prebdených teplých nociach strávených v lokálnych krčmičkách. A vy ste sa opäť vrátili do vyjazdených koľají a stereotypu.A už rozmýšľate nad tým, že v septembri si budete musieť utiahnuť opasok.

7. Radosť z raňajok

Návrat z dovolenky znamená vzdanie sa krátkodobého potešenia – spoločných raňajok s rodinou či priateľmi. Zase sa dostávate do stavu, keď ráno „za behu“ nahádžete do seba kúsok chleba alebo rozmočené kukuričné lupienky. Dobrú chuť!

 

Kalifornskí surferi

8. Obujete si opäť ponožky


Teplo, voda, vzdušné oblečenie – dovidenia o rok! S prichádzajúcim jesenným počasím sa budete musieť popasovať a postupne sa dopracujete k hrubému kabátu a čižmám s teplými ponožkami.

9. Sladké zobúdzanie

Zdravý, sladký spánok patrí bezpochyby k najkrajším potešeniam dovolenky. Môžete si ho užívať na pláži, počas poobednej siesty. Večer si spokojne ľahnete do postele a ráno, bez budíka, vítate nový deň.  A to všetko je preč. Teraz vás ráno nesklame „príjemné“ zvonenie budíka.
Cestujúci čakajú na zmeškané vlaky na Hlavnej stanici v Bratislave
10. Neznesiteľná cesta

Dochádzanie do zamestnania je väčšinou otravná záležitosť, ale cesta do práce po dovolenke je hotová katastrofa. Ak nebodaj cestujete hromadnou dopravou, (ako väčšina z nás) všade okolo vás sa hemžia ľudia, počujete nejasné zvuky z MP3, vravu, smiech, vzdychy… Vitajte doma!

 

Autor: cestovanie.sk BBC

Home office a jeho neresti!


V niektorých povolaniach je dnes možné úplne alebo aspoň čiastočne pracovať z domu. Môžu tak robiť ekonómovia, účtovníci, daňoví a finanční poradcovia, novinári a ďalší. Dá sa to zvládnuť alebo nie? Čo v skutočnosti robia tí, ktorí pracujú doma.

Niektorí to nedokážu

Záleží od toho do akej miery je daný človek disciplinovaný. Sú ľudia, ktorí aj doma dodržiavajú dokonalú disciplínu, dokonca ešte viac ako na pracovisku, kde by ich otravovali debaty kolegov. Takíto ľudia bývajú pri práci z domu spravidla aj výkonnejší. Čas si vedia sami optimálne rozvrhnúť a netrpí tým práca, ani ich ďalšie povinnosti. Opakom sú však ľudia, ktorí, keď majú pracovať doma, robia všetko možné, len nepracujú na tom, na čo m majú. Respektíve len veľmi striedmo.

Vlastná organizácia času

Je samozrejmé, že tí, čo pracujú doma – nech sú to už poriadni alebo neporiadni pracovníci, majú viac voľného času, respektíve môžu viac spraviť, pretože ušetria čas napríklad na presúvaní sa na pracovisko a z neho. Avšak mnohí tento čas i prestávky medzi prácou využívajú úplne ináč, ako by si mohli dovoliť na pracovisku. Okrem relaxu, nakupovania, cvičenia v posilke k obľúbeným pracovným činnostiam počas bežnej pracovnej doby patrí aj sex. Veď nakoniec – prečo nie? Ten, kto pracuje doma si môže svoj čas zariadiť, tak ako mu to padne vhod, ak ho netlačia nejaké uzávierky.

Praca z domu

V pyžame v kuchyni

V zaujímavom prieskume (prieskum realizovala spoločnosť ecigarettedirect.co.uk), ktorý sa týkal práve činnosti ľudí pracujúcich doma sa jeden z dvadsiatich priznal, že pri sexe zdvíha pracovný hovor. Ostatní sa neskôr ospravedlnia telefonujúcemu a pracovné problémy riešia neskôr.

Ďalšou výhodou tých, ktorí pracujú doma je, že sa nemusia špeciálne upravovať. Šesťdesiatštyri percent trávi celý deň v pyžamách a kanceláriou volajú vlastnú kuchyňu. Aspoň raz za uplynulý rok bolo pri práci nahých 19 percent.

Hovor z WC

Pracovná komunikácia je dôležitá, a tí, ktorí pracujú doma, neraz vybavujú telefonáty aj na WC, či v kúpeľni. Neuveriteľných 80 percent má popri práci doma pustenú televíziu, pričom 37 percent priznáva, že ich to rozptyľuje. Tretina domácich pracantov si počas obdobia, čo sú technicky „v práci“ pripravuje jedlo a nakupuje potraviny alebo oblečenie. Sedemdesiatdva percent respondentov počas „pracovnej doby“ doháňalo zameškané domáce práce.

Pre zdravie, či proti?

Štyria z desiatych priznali návštevu posilňovne alebo cvičenie doma počas „úradovania“. Pätnásť percent si však skôr kazí zdravie ako vylepšuje – doma vo vlastnej kancelárii si totiž povolili fajčenie, čo sa na pracoviskách nesmie. Mnohí sa dokonca kvôli tomu rozhodli pre externú prácu, respektíve prácu z domu – až 78 percent fajčiarov uviedlo, že doma si robí dlhšie a častejšie fajčiarske prestávky ako by mohlo mať na pracovisku.

Súkromie verzus práca

Niekedy môžu – najmä u ľudí s menšou disciplínou a zlou organizáciou práce a času – nastať problémy s prelínaním súkromného a pracovného života. Napríklad v prípade, že je doma aj partner sa môže stať, že ľahko zabudnete na svoje pracovné aktivity a povinnosti a vtiahne vás do víkendovej nálady. Horšie je, keď vás z takéhoto opojenia vyruší šéf alebo klient, ktorý sa dožaduje vášho výkonu. Teda tí, ktorí pracujú doma, musia byť o to väčší profesionáli a odolať pohnútkam nepracovať, ktorých doma existuje neúrekom.

Dôležitý je výkon

Bezpochyby, práca z domu znamená veľa výhod – jednou z nich je napríklad pohodlný nákup v hypermarkete v čase, keď ostatní sú v práci, teda v dopoludňajších hodinách. V takejto práci je totiž zvyčajne dôležité splnenie požadovaného zadania, úloh a nie, kedy ich robíte – či v noci, nadránom alebo na obed. Ako sme už spomínali, má to jeden háčik – zvládne to len ten, kto má disciplínu a vie so svojim časom veľmi progresívne narábať.

Do you speak Java?


3d_java_text1

 

Currently we have open different kind of Java positions for mid-senior and senior candidates. You can choose from Slovak and international companies, and you can decide whether you want to work in Bratislava, Vienna, Brno or Prague. Positions are suitable for both full-time workers or contractors!

* Attractive salary and bonus systems

* Dynamic environment

* Modern open-source technologies

*  Educational programs and certificates

* And much more!

More info: www.cpljobs.sk, www.facebook.com/cpljobs or petra.dragunova@cpljobs.sk

How to Be Happy @ Work | Stop Doing These 10 Things


Happiness–in your business life and your personal life–is often a matter of subtraction, not addition.  Aristotle said “Happiness depends upon ourselves”.

Be-Happy-Live-Happy-2

Consider, for example, what happens when you stop doing the following 10 things:

1. Blaming.

People make mistakes. Employees don’t meet your expectations. Vendors don’t deliver on time. So you blame them for your problems.

But you’re also to blame. Maybe you didn’t provide enough training. Maybe you didn’t build in enough of a buffer. Maybe you asked too much, too soon.

Taking responsibility when things go wrong instead of blaming others isn’t masochistic, it’s empowering–because then you focus on doing things better or smarter next time.

And when you get better or smarter, you also get happier.

2. Impressing.

No one likes you for your clothes, your car, your possessions, your title, or your accomplishments. Those are all “things.” People may like your things–but that doesn’t mean they like you.

Sure, superficially they might seem to, but superficial is also insubstantial, and a relationship that is not based on substance is not a real relationship.

Genuine relationships make you happier, and you’ll only form genuine relationships when you stop trying to impress and start trying to just be yourself.

3. Clinging.

When you’re afraid or insecure, you hold on tightly to what you know, even if what you know isn’t particularly good for you.

An absence of fear or insecurity isn’t happiness: It’s just an absence of fear or insecurity.

Holding on to what you think you need won’t make you happier; letting go so you can reach for and try to earn what you want will.

Even if you don’t succeed in earning what you want, the act of trying alone will make you feel better about yourself.

Happiness is in the heart, not in the circumstances.

4. Interrupting.

Interrupting isn’t just rude. When you interrupt someone, what you’re really saying is, “I’m not listening to you so I can understand what you’re saying; I’m listening to you so I can decide what I want to say.”

Want people to like you? Listen to what they say. Focus on what they say. Ask questions to make sure you understand what they say.

They’ll love you for it–and you’ll love how that makes you feel.

5. Whining.

Your words have power, especially over you. Whining about your problems makes you feel worse, not better.

If something is wrong, don’t waste time complaining. Put that effort into making the situation better. Unless you want to whine about it forever, eventually you’ll have to do that. So why waste time? Fix it now.

Don’t talk about what’s wrong. Talk about how you’ll make things better, even if that conversation is only with yourself.

And do the same with your friends or colleagues. Don’t just be the shoulder they cry on.

Friends don’t let friends whine–friends help friends make their lives better.

6. Controlling.

Yeah, you’re the boss. Yeah, you’re the titan of industry. Yeah, you’re the small tail that wags a huge dog.

Still, the only thing you really control is you. If you find yourself trying hard to control other people, you’ve decided that you, your goals, your dreams, or even just your opinions are more important than theirs.

Plus, control is short term at best, because it often requires force, or fear, or authority, or some form of pressure–none of those let you feel good about yourself.

Find people who want to go where you’re going. They’ll work harder, have more fun, and create better business and personal relationships.

And all of you will be happier.

7. Criticizing.

Yeah, you’re more educated. Yeah, you’re more experienced. Yeah, you’ve been around more blocks and climbed more mountains and slayed more dragons.

That doesn’t make you smarter, or better, or more insightful.

That just makes you you: unique, matchless, one of a kind, but in the end, just you.

Just like everyone else–including your employees.

Everyone is different: not better, not worse, just different. Appreciate the differences instead of the shortcomings and you’ll see people–and yourself–in a better light.

8. Preaching.

Criticizing has a brother. His name is Preaching. They share the same father: Judging.

The higher you rise and the more you accomplish, the more likely you are to think you know everything–and to tell people everything you think you know.

When you speak with more finality than foundation, people may hear you but they don’t listen. Few things are sadder and leave you feeling less happy.

9. Dwelling.

The past is valuable. Learn from your mistakes. Learn from the mistakes of others.

Then let it go.

Easier said than done? It depends on your focus. When something bad happens to you, see that as a chance to learn something you didn’t know. When another person makes a mistake, see that as an opportunity to be kind, forgiving, and understanding.

The past is just training; it doesn’t define you. Think about what went wrong, but only in terms of how you will make sure that, next time, you and the people around you will know how to make sure it goes right.

10. Fear of Fear

We’re all afraid: of what might or might not happen, of what we can’t change, or what we won’t be able to do, or how other people might perceive us. Let go of the fear of fear

So it’s easier to hesitate, to wait for the right moment, to decide we need to think a little longer or do some more research or explore a few more alternatives.

Meanwhile days, weeks, months, and even years pass us by.

And so do our dreams.

Don’t let your fears hold you back. Whatever you‘ve been planning, whatever you’ve imagined, whatever you’ve dreamed of, get started on it today.

When one door of happiness closes, another opens; but often we look so long at the closed door that we do not see the one which has been opened for us - Hellen Keller

If you want to start a business, take the first step. If you want to change careers, take the first step. If you want to expand or enter a new market or offer new products or services, take the first step.

Put your fears aside and get started. Do something. Do anything. Otherwise, today is gone. Once tomorrow comes, today is lost forever.

Today is the most precious asset you own–and is the one thing you should truly fear wasting.

 

This article is a version of the original article written by Jeff Haden and appears on inc.com Jeff Haden learned much of what he knows about business and technology as he worked his way up in the manufacturing industry. @jeff_haden

Hľadajú sa Junior aj Senior .NET vývojári do Bratislavy!


Microsoft_net_4

Pre nasich slovenskych aj medzinarodnych klientov hladame pozicie .NET vyvojarov (junior aj senior levely). Blizsie informacie o obsadzovanych poziciach najdete v sekcii “Horuce ponuky”. Pre viac informacma nevahajte kontaktovat na petra.dragunova@cpljobs.sk alebo 02/32 191 209.

P.S. Ak sami nevyvijate, nevadi. Stale je tu moznost odporucit nam Vasich znamych a 40€ poukazka na nakup je Vasa!

Teraz je tá správna chvíľa! Staň sa programátorom v top IT firmách


picture2