Ako dostať skvelú prácu bez praxe?


Keď ste čerstvo odpromovali, zrejme patríte medzi tú skupinku skvelých absolventov bez skúseností. Tento fakt ale nedokáže zapôsobiť na zamestnávateľov, ktorí hľadajú skúsených zamestnancov, aby sa pripojili do ich tímu. Ak nemáte dostatok skúseností, budete musieť zmeniť svoj životopis tak, aby si personalisti všimli vaše akademické zručnosti, nie prax.

Zručnosti
Píšte životopis zameraný na vaše zručnosti a vzdelanie, bez toho, aby ste uvádzali minulosť a prax. Keď máte málo pracovných skúseností, potenciálny zamestnávateľ vlastne riskuje, keď vás najíma. Ukážte sa v lepšom svetle, zistite si veľa o ponúkanej pracovnej pozicii a navrhnite riešenia ako robiť na vašom mieste biznis efektívnejšie a úspešnejšie.

Na pohovore zamerajte pozornosť na seba a svoje nápady pre spoločnosť. Nehovorte, že sa budete spoliehať na vaše doterajšie pracovné skúsenosti, keď ich nemáte. Ak je to nutné, vytvorte si motivačný list, ktorý povie potenciálnemu zamestnávateľovi, aký pre neho môžete byť prínosný so svojimi schopnosťami a talentom. 978391

Pri zvažovaní neskúseného kandidáta, zamestnávatelia majú často obavy o nezrelosť a nedostatok profesionality. Profesionálne vytvorený motivačný list môže zmierniť tieto obavy. Držte sa štandardného formátu obchodného listu.

Pozor na gramatiku
Dbajte na správnu gramatiku, syntax, interpunkčné znamienka. Zvýraznite svoje vzdelanie, osobné a profesijné úspechy. Ak ste získali na škole nejaké ocenenie alebo dostali pochvalu, zmieňte sa o nich.

 

Spomeňte mimoškolské aktivity zo strednej či vysokej školy, či už to znamená hoci to, že ste písali pre školské noviny. Získajte odporúčací list od bývalého profesora alebo niekoho, u koho ste pracovali ako dobrovoľník. Výber dobrovoľníckej práce v príbuznom odbore preukazuje, že máte vášeň pre túto prácu.

 

Zdroj: http://zena.atlas.sk/ako-dostat-skvelu-pracu-bez-praxe/kariera/zamestnanie/811573.html

 


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

*